Każda noc przynosi strach. Każdy poranek przypomina, że żyjemy w sytuacji bez wyjścia. Pandemia wymaga nie tylko ofiar, ale również wyzwala skrywane obawy i ciągłe niedowierzanie, że koniec życiowej podróży jest bliżej niż myślimy. I tylko powtarzalność wykonywanych ruchów i rutyna pracy mogą przynieść ukojenie. Tylko czy Agata, młoda lekarka z Polski, pracująca w szpitalu w Anglii, która doświadczyła już tyle bezsensownego, trudnego do zniesienia bólu, potrafi dać szansę komuś, kto może wnieść w jej życie zmianę?
Niektóre problemy często istnieją głównie w naszych głowach. Agata i Maks jako lekarze nie mogą pozostawić innych samym sobie. Walczą z wirusem SARS-CoV-2, zapominając o podstawowych potrzebach ciała i duszy, choć przecież są młodzi i należy im się lepsza przyszłość.
W sytuacji epidemicznej koniec przychodzi nieubłaganie, a obecność „Zegarmistrza”, wyczekującego cierpliwie na swoich p a c j e n t ó w, staje się obsesją Agaty.
Czy miłość potrafi sprawić, że człowiek pozbędzie się wstydu i pozwoli sobie na czułą ulgę?
***
Hanna Wyciszczok (ur. 1994 w Mikołowie) — lekarz, absolwentka medycyny na Uniwersytecie w Cambridge, gdzie obecnie mieszka i pracuje, a także uczy studentów. Dorastała na Śląsku i od czasów szkolnych fascynowała ją literatura. Pomiędzy dyżurami (a czasem w ich trakcie) pisze opowieści obyczajowe i psychologiczne, starając się odnaleźć źródła ludzkich uczuć i zrozumieć, dlaczego ludzie robią to, co robią.